Kategorie:

Czy warto kupić oryginalne tusze do drukarek HP?

Avatar
Opublikowane przez tuszman

Warto zdawać sobie sprawę, że zakup tuszu do drukarki jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Według znacznej większości użytkowników najlepszym rozwiązaniem będą oryginalne tusze do drukarek hp. Część osób zastanawia się jednak nad używaniem zamienników.

Czy oryginalne tusze do drukarek hp mają dużą wydajność?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że wydajność oryginalnych tuszów jest w zdecydowanej większości przypadków określana przez poszczególnych producentów w sposób szacunkowy. Przeważnie jednak nie będzie różniła się od tego, co dany użytkownik uzyska w praktyce.

Wydajność może być z kolei inna od zadeklarowanej w przypadku zamienników. Oczywiście nie można nastawiać się, że będzie ona wyższa w porównaniu do oryginalnych tuszów.

Czy dobrą decyzją jest zaopatrzenie się w zamienniki?

Warto wiedzieć, że zamienniki tuszów umożliwiają na bardzo dużą oszczędność. Jest to zauważalne szczególnie przy drukowaniu większej ilości kartek. Koniecznie trzeba sobie uświadomić, że zamienniki są przeważnie o połowę tańsze od oryginalnych tuszów do drukarek HP – porównaj drtusz.pl. Można jednak znaleźć na rynku produkty, których cena jest 70% niższa w porównaniu do oryginałów.

Różnica w cenie wynika z tego, że czas produkcji zamienników jest zdecydowanie krótszy. Ponadto produkty nie muszą być poddawane bardzo kosztownym, restrykcyjnym testom. Koniecznie należy również zaznaczyć, że bardzo często zamienniki umożliwiają użytkownikowi na wielokrotne napełnianie. W ten sposób cena będzie jeszcze niższa.

Czy zamienniki psują drukarkę?

Warto mieć świadomość, że kartridż z zamiennikiem może być skonstruowany w taki sposób, że będzie źle podawał tusz. Należy zaznaczyć, że odpowiednio wykonane zamienniki nie są w stanie stworzyć praktycznie żadnego zagrożenia dla drukarki. Trzeba jednak wiedzieć, że ich wykorzystanie doprowadzi do utraty gwarancji na drukarkę. Nie jest zatem zalecane stosowanie wspomnianych zamienników do droższych urządzeń, których naprawa może bardzo dużo kosztować użytkownika.