Kategorie:

Drukarki atramentowe czy laserowe?

Avatar
Opublikowane przez tuszman

Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem różnego typu drukarek atramentowych i laserowych. Taki szeroki wachlarz wyboru sprawia, że każdy bezproblemowo znajdzie dla siebie uradzenie dostosowane do własnych potrzeb. Inny model sprawdzi się do domowego użytku niż do biura. Nie bez znaczenia jest oczywiście to, jakim dysponuje się budżetem, co będzie miało duży wpływ na wybór urządzenia drukującego. Warto wobec tego dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Kiedy sprawdzą się drukarki atramentowe a kiedy te laserowe?

Drukarka atramentowa będzie idealnym wyborem do drukowania zdjęć i kolorowych wydruków bez konieczności nadwerężenia budżetu. Jest to świetne rozwiązanie do domowych zastosowań. Jeśli ktoś dużo nie drukuje w skali tygodnia i miesiąca, to jak najbardziej wystarczy mu drukarka działająca w oparciu o technologię atramentową. Jeśli jednak potrzebne jest szybkie drukowanie sporej ilości dokumentów, to lepszą opcją będzie drukarka laserowa. To samo dotyczy osób, którym zależy na wysokiej jakości wydrukach tekstu. Modele laserowe charakteryzują się też niskimi kosztami eksploatacyjnymi.

Do biura i domu

Do domowego użytku najlepiej sprawdzi się urządzenie wielofunkcyjne oparte o technologię atramentową. Do częstych wydruków tekstowych lepsze będą czarno-białe drukarki laserowe, czyli do biura. Z kolei fotografom zaleca się postawić a drukarkę atramentową wyższej półki, aby uzyskać wysokiej jakości wydruki. Na jeszcze lepsze efekty można liczyć, inwestując uradzenie termosublimacyjne. W zależności od wybranego modelu drukarki, mogą one przesyłać dokument za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth czy czytnika kart pamięci.