Kategorie:

Tusze do drukarki Epson. Czy warto nabywać oryginalne czy zamienniki?

Avatar
Opublikowane przez tuszman

Drukarki Epson to jedne z popularniejszych drukarek. Chętnie kupowane zarówno do użytku domowego jak i na potrzeby pracy zawodowej czy prowadzonej działalności gospodarczej. Tak jak w przypadku innych drukarek i tu trzeba jednak ponosić koszty eksploatacji.

Podstawowym wydatkiem przy eksploatacji drukarki są tusze, zrozumiałe zatem jest, że często poszukiwane są tańsze tusze zamienniki. Czy oryginalne tusze do drukarek Epson warto zastępować zamiennikami? Jak najbardziej tak.

Tusze Epson. Zamienniki

Oryginalny tusz do drukarki Epson najczęściej nie kosztuje bardzo wiele. Do większości modeli udaje się kupić komplet tuszy już w cenie nie przekraczającej kilkudziesięciu złotych. Kupowanie zamienników i poszukiwanie oszczędności w ten sposób może więc wydawać się mało logiczne. Nic bardziej błędnego. Zamiennik to dobry wybór. Takie tusze do drukarki Epson są dobrym wyborem nie tylko z uwagi na cenę. 

Czym są tusze zamienniki? 

Tusze zamienniki nie są tuszami, które wytwarzane są od podstaw gdzieś w mało znanych firmach. Wytwarzanie takich tuszy to nic innego jak profesjonalne, ponowne napełnianie oryginalnych, pustych pojemników na tusz i sprzedawanie ich w cenie o wiele niższej niż cena tuszy oryginalnych. Taki tusz do drukarki Epson jest więc szansą na oszczędność pieniędzy i obniżenie kosztów eksploatacji drukarki ale nie tylko z uwagi na cenę zakupu.

Nie jest tajemnicą, że producenci oryginalnych tuszy napełniają je tylko do określonego poziomu. Świetnym przykładem są tu tusze startowe, zawsze napełnione minimalnie, tak by szybko trzeba było kupić kolejne. Liczące się firmy, produkujące zamienniki tuszy, często napełniają je lepiej od producentów tuszy oryginalnych. Takie tusze wystarczają na wykonanie większej ilości wydruków. 

Podsumowując 

Pomimo tego, że oryginalne tusze do drukarki Epson nie są bardzo drogie, warto korzystać z zamienników. Dodatkowo obniżą koszty drukowania, co więcej, mogą okazać się bardziej ekonomiczne od oryginalnych i wystarczyć na wydrukowanie znacznie większej ilości stron.