Kategorie:

Czym tak właściwie jest airprint?

Avatar
Opublikowane przez tuszman

AirPrint to funkcja stworzona przez Apple, czyli popularną firmę sprzedającą urządzenia między innymi takie jak iPhone, komputery Mac i iPady. Ma ona na celu łatwe drukowanie w pełnej jakości bez konieczności pobierania dodatkowych sterowników. Innymi słowy funkcja airprint ma ułatwiać funkcjonowanie użytkownikom Apple drukowanie.

Co ważne to właśnie oprogramowanie posiada duża ilość wypuszczanych na rynek drukarek od kilku lat dzięki czemu jest duża doza prawdopodobności, że wiele z użytkowników drukarek i na przykład komputerów Mac nawet nie wiedzą, że ich urządzenia mogą łączyć się ze sobą za pomocą airprint.

Ogólnie rzecz biorąc airprint nie licząc tych wszystkich aspektów, o których wspomniałam ma także szereg innych przydatnych funkcji ułatwiających życie, na przykład jest to automatyczny wybór rodzaju papieru dzięki czemu nie popełnimy gafy drukując na innym rodzaju papieru niż jest zaznaczony w drukarce, wskutek czego zepsuje się nam jakość wydruku, czy inne tego typu aspekty. Warto także wspomnieć, że mimo faktu, iż wydawać by się mogło, że tę funkcję posiadają jedynie drogie drukarki, w końcu to firma Apple, która do najtańszych nie należy to jest to mylne myślenie.

Owszem jeszcze kilka lat temu tą funkcją zaszczycić się mogły jedynie drogie drukarki, na które z pewnością nie mogłyby pozwolić sobie wielodzietne rodziny, lecz aktualnie jest inaczej. Drukarkę z airprint można kupić już za niewiele ponad 200 złoty i nie będzie to niskiej jakości produkt z niewiadomych źródeł, a wręcz przeciwnie, takie drukarki są firmowe i dobrej jakości. Wśród tanich drukarek z funkcją airprint można wymienić między innymi Xerox Phaser 3052, która nowa kosztuje troche ponad 300 złoty, lecz używaną w dobrym stanie możemy znaleźć za o wiele mniej niż 200 złoty.

Podsumowując jednak, czy wato kupować drukarki w oparciu o fakt, czy posiada tę funkcję? Co jasne nie jeżeli nie jesteście użytkownikami technologii Apple i tak jeżeli nimi jesteście, w końcu kto nie chciałby sobie dodatkowo ułatwić życia? 

Więcej informacji o Airprint: https://blog.doktortusz.pl/drukowanie-z-iphonea/