Kategorie:

Użycie drukarki do naklejek

Avatar
Opublikowane przez tuszman

Drukarka jest powszechnie stosowanym urządzeniem do drukowania różnego rodzaju stron, etykiet w wielu formatach. Jest to niezbędny element przede wszystkim najczęściej wykorzystywany w danej firmie, przedsiębiorstwie, a także w domu. Urządzenie może drukować nie tylko kartki papierów, ale także specjalny druk naklejek. Jeśli nie wiesz jak wydrukować naklejki, etykiety to warto zapoznać się z poniższym artykułem

Co to jest drukarka do naklejek?

Drukarka do naklejek pozwala na wydrukowanie danej etykiety wraz z opisem w danym formacje, w zależnoci od rodzaju zakupionej rolki. Możemy na przykład drukować napisy, które zostaną później przyklejone na jakimś elemencie urządzenia lub opakowania. Jak wydrukować naklejki?

Oczywiście musimy najpierw zakupić odpowiednie urządzenie, czyli drukarkę termiczną służącą do druku naklejek. Urządzenie to jest niewielkiej wielkości, gdyż formaty rolki nie są także dużych rozmiarów. Drukarka posiada miejsce na umieszczenie w niej rolki.

Następnie z pomocą odpowiedniego programu dołączonego do drukarki możemy skonfigurować dany format etykiety i przystąpić do drukowania na niej tekstu. Popularnym rozmiarem tego rodzaju etykiet jest najczęściej rozmiar: 35 mm x 25 mm, 50 × 30 mm, 58 mm x 60 mm, 80 mm x 50 mm, 100 mm x 170 mm, 

Papier najczęściej jest to druk termiczny, którego powierzchnia dolna jest pokryta specjalnym klejem na przykład klejem kauczukowym (standardowy, mocny, odlepny, mocny do głębokiego mrożenia). Bardzo wysokiej jakości papier pozwala na dobry wydruk, a także poprawną pracę urządzenia.

Zastosowanie drukarki do naklejek

Drukarka do naklejek może zostać użyta w takich branżach jak: produkcja, logistyka, spedycja, na przykład do oznaczania przesyłek czy też drukowania listów przewozowych. 

Druk naklejek idealnie sprawdzi się również jako: Etykiety do wag, kodów kreskowych, etykiety do oznakowania różnych towarów.