Kategorie:

Jaką drukarkę wybrać?

Avatar
Opublikowane przez tuszman

Drukarka, tuż obok laptopa lub komputera stacjonarnego, stanowi obecnie standardowe wyposażenie większości polskich domów. Wybór urządzeń dostępnych na rynku jest obecnie bardzo szeroki, co z pewnością nie ułatwia sytuacji w momencie, gdy sami musimy wybrać model odpowiedni dla naszych potrzeb.

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

To jedno z podstawowych pytań, na które będziemy musieli sobie odpowiedzieć przed zakupem. Jeszcze kilka lat temu urządzenia wielofunkcyjne były zdecydowanie droższe, przez co wiele osób poszukujących ekonomicznych rozwiązań decydowało się na samodzielne drukarki. Dziś sytuacja się zmieniła na korzyść użytkowników. Urządzenia wielofunkcyjne są powszechnie dostępne w korzystnych cenach. Doskonałym przykładem może tu być tusz z firmy Dr Tusz dedykowany drukarce hp f2420 . Decydując się na zakup tego urządzenia, oprócz drukowania mamy możliwość również skanowania i kserowania, co czyni je zdecydowanie bardziej funkcjonalnym od przeciętnej drukarki.

Ile kosztują tusze?

To element, o którym wielu użytkowników drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych zapomina w momencie zakupu. Tymczasem to właśnie ceny tuszy i innych materiałów eksploatacyjnych decydują o tym, czy zakup całego urządzenia będzie opłacalny. Kupując tańszą drukarkę, kierując się przy tym wyłącznie jej ceną, możemy być niemiło zaskoczeni, kiedy przyjdzie nam dokupić do niej tusz. Możemy oczywiście zdecydować się na zamiennik, warto jednak pamiętać, że zwykle są one mniej wydajne od oryginalnych tuszów. Aby oszczędzić sobie tego rodzaju niespodzianek, dobrze jest jeszcze przed zakupem urządzenia rozeznać się w cenach tuszy rekomendowanych przez producenta.