Kategorie:

HP Deskjet 2710 czyli jaką drukarkę kupić do domu

Avatar
Opublikowane przez tuszman

HP Deskjet 2710 to niewielkich rozmiarów urządzenie wielofunkcyjne, które doskonale spełni swoje zadanie w domu lub w małym biurze. Połączenie funkcji drukarki z kopiowaniem oraz skanowaniem powinno wyjść na przeciw oczekiwaniom niezbyt wymagającego użytkownika. 

Parametry techniczne

Drukarka HP 2710 umożliwia drukowanie w maksymalnej rozdzielczości 1200×1200 dpi, do formatu A4. Podobnie wyglądają możliwości skanera. Rozdzielczość optyczna 1200 x1200 dpi i maksymalny format oryginału A4. Jest to standardowy skaner płaski, co oznacza że dokument należy położyć na jego szybie. Urządzenie ma możliwość wykonania maksymalnie 9 kserokopii przy rozdzielczości 300x300dpi

Swoboda komunikacji bezprzewodowej. 

Poza standardowym portem Usb i możliwością tradycyjnego drukowaniu po podłączeniu kablem, urządzenie zostało wyposażone w komunikację bezprzewodową Wifi. Łączność umożliwia również standard Bluetooth. Aplikacja HP Smart pozwala na drukowanie i skanowanie z wykorzystaniem Smartfona. 

Materialy eksploatacyjne. 

Drukarka HP 2710 pracuje na dwóch wkładach. Jeden zawiera tusz w kolorze czarnym, drugi to tusz kolorowy, czyli w rzeczywistości trzy kolory (cyan, magenta, yellow) w jednym pojemniku. Jest to popularna technologia, mało awaryjna i przyjazna użytkownikowi drukującemu raczej niewielkie ilości stron. Dla użytkowników generujących większą liczbę wydruków korzystniejszą opcją jest wybór urządzenia, które w swej eksploatacji ma 4 odrębne pojemniki dla każdego koloru tuszu. Ta technologia umożliwia wymianę dokładnie tego tuszu, który się skończył. W przypadku pojemnika wspólnego dla tuszu yellow, cyan, magenta, koniec choć jednego z nich skłania do wymiany całości. 

Kompaktowa drukarka do zwykłych zadań

Odpowiednie wymiary oraz prostota drukarki HP Deskjet 2710 czynią z niej dobry sprzęt domowy w cenie adekwatnej do posiadanego wyposażenia.