Kategorie:

Epson EcoTank L3151. Drukarka warta zainteresowania

Avatar
Opublikowane przez tuszman

Szukając niedrogiej w eksploatacji drukarki, wiele osób rozważa zakup drukarki laserowej. Taka drukarka to jednak znaczny wydatek. Ciekawą alternatywą jest atramentowe urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3151. To także drukarka atramentowa, jednak koszt drukowania przy jej pomocy jest minimalny

Kartridże? Tu nie są potrzebne.

Nie jest tajemnicą, że tusze do drukarki, zwane inaczej kartridżami, to produkty bardzo drogie. Nierzadko nie wystarczają na wykonanie większej ilości wydruków, tusz w pojemniku bowiem bardzo szybko się kończy. Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3151 to drukarka, do której nie trzeba ich kupować. Posiada nowoczesny system dawkowania tuszu, sam tusz zaś jest w buteleczkach, które są o wiele bardziej ekonomiczne, a przy ewentualnej wymianie, po prostu tanie.

Co ważne, producent zestaw takich buteleczek dodaje do zakupionej drukarki. Nie jest to tak zwany zestaw startowy, gdzie tusz kończy się szybko. Zgodnie z informacjami producenta, załączony zestaw tuszu powinien wystarczyć nawet na kilka lat. Epson EcoTank L3151 to drukarka, którą warto się zainteresować.

Cena zakupu nie powinna zniechęcać

Epson EcoTank L3151 w porównaniu z innymi drukarkami atramentowymi i urządzeniami wielofunkcyjnymi, jest nieco droższa. Warto jednak wydać nieco więcej pieniędzy na jej zakup, bowiem wydatek zwróci się bardzo szybko. Kupuje się bowiem urządzenie, którego koszty eksploatacji są minimalne. Dodawane do drukarki buteleczki z tuszem wystarczą na wydrukowanie wielu tysięcy stron. Kupując tańszą drukarkę z klasycznymi kartridżami, szybko trzeba kupować kolejne, potem wiele następnych.

Każdy taki zakup to wydatek, który przekracza nawet sto złotych. Wyższa cena zakupu drukarki Epson zwraca się więc już po kilku miesiącach użytkowania urządzenia. Później oczywiście i do tego urządzenia buteleczki z tuszem trzeba dokupić, koszt zakupu nie jest jednak duży. Zakupione umożliwią drukowanie przez kolejne kilkanaście miesięcy, a nawet kilka lat.