Kategorie:

Drukarki atramentowe do użytku domowego. Czy warto je kupować w Internecie?

Avatar
Opublikowane przez tuszman

Drukarki dostępne są praktycznie w każdym sklepie komputerowym. Można je kupować także w sklepach oferujących urządzenia RTV i AGD. W takich miejscach jest ich bardzo duży wybór, jednak ceny nie zawsze są atrakcyjne. Osoby szukające miejsca, gdzie drukarki atramentowe są tańsze, powinny się zainteresować ofertami sklepów internetowych. Tam drukarki atramentowe kosztują naprawdę niewiele. 

Zakup w Internecie, odbiór w sklepie

Analizując oferty sklepów internetowych, można skoncentrować się na miejscach, gdzie drukarki atramentowe są najtańsze. Bardzo często jednak wysyłane są one przesyłką kurierską i nie zawsze docierają bez uszkodzeń. Dobrym pomysłem jest też zakup drukarki w sklepie internetowym firmy, która prowadzi tez sieć klasycznych sklepów RTV i AGD. Zakup w takim miejscu to dobry pomysł i to z wielu powodów. Z reguły jest taniej niż w klasycznym sklepie. Wybór drukarek jest większy, bowiem w sklepie, z uwagi na ograniczoną ilość miejsca, nie ma możliwości przedstawienia pełnej oferty. Można też zyskać dodatkowy rabat – na przykład za zapisanie się na newsletter. A zakupioną drukarkę odebrać i jednocześnie obejrzeć w sklepie, zyskując pewność, ze to rzeczywiście to, co chcieliśmy kupić. 

Warto przeanalizować ceny tuszy do danej drukarki

Szukając drukarki atramentowej do użytku domowego, warto sugerować się oczywiście marką czy też ceną danej drukarki, jednak rozsądnie jest też sprawdzić jakiego typu tusze w niej są zamontowane i ile kosztują. Te, które są w kupowanej drukarce to najczęściej tusze startowe o małej pojemności, szybko więc pojawi się konieczność ich wymiany. W czasie eksploatacji drukarki, tusze trzeba będzie kupować regularnie, dobrze więc, gdy będzie to niewielki wydatek. 

Ważne

Drukarki atramentowe z reguły wyróżniają się dużą sprawnością. Aby jednak pracowały bezawaryjnie, warto pamiętać, by stały w miejscach, które nie są narażone na kurz, brud i niską lub wysoką temperaturę. Bardzo ważne jest tez to, by od czasu do czasu coś drukować, bowiem zbyt długa przerwa w drukowaniu może spowodować zaschnięcie głowic pojemników na tusz. Zakup nowych tuszy będzie wtedy koniecznością i kolejnym wydatkiem. 

Drukarki atramentowe dostępne na stronie DrTusz.pl.