Kategorie:

Czy warto kupić drukarkę laserową?

Avatar
Opublikowane przez tuszman

Gdy myśli się o najbardziej zaawansowanej technicznie drukarce na rynku, to bez wątpienia szybko do głowy przyjdzie model laserowy. Drukarki laserowe cechują się naprawdę niezwykłą, pełną wielu zalet technologią druku, która może sprawdzić się w wielu zastosowaniach. Jakie są zatem cechy szczególne takiej drukarki i – co najważniejsze – gdzie będzie ona odpowiednim wyborem?

Charakterystyka drukarki laserowej?

Nie da się ukryć, że najważniejszą zaletą drukarki laserowej jest bardzo krótki czas wydruku jednej strony. Trwa to zaledwie kilka sekund. Co więcej, jest to również maszyna bardzo ekonomiczna. Choć jest ona dość kosztowna w zakupie, a jej cena jest często nawet kilka razy wyższa, niż dobrej klasy modelu atramentowego, to jednak jest bardzo tania w użytkowaniu. Podstawą działania takiej drukarki jest toner, który zużywa się w bardzo małych ilościach. Co więcej, jest on w cenie standardowego tuszu, więc koszt jednostkowy wydrukowania jednej strony jest znacznie niższy, niż w przypadku modelu atramentowego. Niestety sporą wadą takiej drukarki jest fakt, że jest ona najczęściej czarnobiała, a model kolory, choć obecny na rynku, to jest jeszcze droższy niż poprzednik. Co więcej, jest to maszyna duża i ciężka.

Kiedy warto kupić drukarkę laserową?

Widząc powyższe cechy drukarki laserowej, ciężko jest przyznać, że będzie to dobry wybór do domu. Mało kto drukuje duże ilości tekstu, bo do tego właśnie nadaje się drukarka laserowa. Kupno więc tak drogiego i nie da się ukryć dość specyficznego sprzętu do zastosowań domowych, może być sporym błędem. Co innego jednak kupienie jej do biura. W tym wypadku jest to o wiele lepszym pomysł, ponieważ zyskuje się w ten sposób szybkość druku, niezawodność pracy, a także bardzo ekonomiczne parametry druku. Wydaje się więc, że jest to idealna maszyna do tego, aby pracować w warunkach firmowych, gdzie każdego dnia drukuje się sporo stron tekstu.