Kategorie:

Brother DCP-J105 czyli wszystko co powinno mieć domowe urządzenie wielofunkcyjne

Avatar
Opublikowane przez tuszman

Brother DCP-J105 to bezprzewodowe urządzenie wielofunkcyjne dedykowane do warunków domowych i małych biur. Na wyposażeniu urządzenia znajdziemy drukarkę atramentową oraz skaner umożliwiający kopiowanie i skanowania dokumentów. Urządzenie Brother DCP-J105 umożliwia druk czarno-bialy i kolorowy, szybkość druku to 11 str/min w czerni i 6 str/min w kolorze.

Mimo że drukarka zapewnia nam wysoką rozdzielczość druku (nawet do 6000x1200dpi) nie generuje horrendalnych kosztów eksploatacji. Urządzenie jest kompatybilne z wysokowydajnymi pojemnikami na tusz. Pojemników z tuszem są aż 4 (czarny, kolor magenta, yellow, cyjan). Pełna zawartość pojemników pozwala na wydrukowanie 2400 stron w druku czarno-białym i 1300 w kolorowym.

Płaski skaner w urządzeniu pozwala nam na skanowanie dokumentów oprawionych lub o nieregularnych kształtach. Urządzenie pozwala nam na wysyłkę plików kopiowanych bezpośrednio do komputera, dedykowane oprogramowanie umożliwia ich podstawową obróbkę. Dzięki wbudowanemu modułowi WI-FI wysyłka dokumentów do druku możliwa jest z urządzeń mobilnych takich jak smartfon, tablet za pośrednictwem aplikacji Brother iPrint&Scan, Apple AirPrint oraz Google Cloud Print.Drukowanie z poziomu komputera jest możliwe bez natrętnych kabli USB. Łatwość obsługi zapewnia nam czytelny obraz LCD i intuicyjny panel kontrolny, dzięki któremu z łatwością wybierzemy parametry druku bądź skanu.

Jak każde urządzenie tak i Brother DCP-J105 ma wady. Drukarka nie umożliwia automatycznego druku dwustronnego, musimy zadowolić się systemem ręcznym. Brother DCP-J105 nie został wyposażony w moduł Bluetooth oraz nie znajdziemy w nim wbudowanego faksu. Jako że Brother DCP-J105 jest urządzeniem budżetowym jakość materiałów plastikowej obudowy pozostawia wiele do życzenia. Niektórzy z konsumentów zgłaszają fakt że urządzenie podczas pracy jest dość głośne.

Mimo to Brother DCP-J105 jest sprzętem idealnym do użytku domowego. Wysoka jakość druku i niskie koszty eksploatacji sprawdzają się podczas codziennego użytkowania.