Rodzaje atramentów do drukarki

17 kwietnia, 2019
by tuszman

Tusz w drukarkach umieszczony jest pojemnikach, z których zostaje podawany do głowicy urządzenia. Od rodzaju tuszu użytego w drukarce, zależy późniejsza jakość wydruku. Producenci zalecają, aby korzystać tylko z oryginalnych atramentów, dedykowanych do konkretnego modelu urządzenia.

Tusz – rodzaje

W drukarkach atramentowych wykorzystuje się dwa rodzaje tuszów: pigmentowy lub barwnikowy.

tusze do canon pixma

Tusze pigmentowe mają strukturę malutkich ziarenek i nie wnikają w papier. Dzięki temu wydruki robione atramentem pigmentowym są bardzo wyraźne i ostre. Kolorowe odbitki charakteryzuje głębia barw i naturalny wygląd. Rozwiązanie pigmentowe jest zalecane do stosowania przy wydruku wizytówek, dyplomów, kart okolicznościowych. Papier przy tym rodzaju tuszu, nie musi być bardzo wysokiej jakości.

Tusze barwnikowe są wykorzystywane, gdy trzeba wydrukować duże ilości materiałów. Atrament barwnikowy ma zastosowanie, kiedy liczy się szybkość wydruku, a mniejsze znaczenie ma jakość. W procesie wytwarzania tuszu stosowana jest woda lub alkohol, dzięki temu łatwo jest mieszać kolory.

Canon pixma mg5750 – wygoda i wydajność

Producenci starają się, żeby jakość ich drukarek szła w parze z łatwą obsługą. W wielofunkcyjnym urządzeniu Canon pixma mg5750 zastosowano osobne pojemniki na każdy kolor tuszu. Takie rozwiązanie umożliwia wymianę tylko tego atramentu, który się skończył. Jest to działanie, nie tylko oszczędzające koszty eksploatacji, ale również przyjazne dla środowiska.

Opisywany model jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Połączenie w jednym sprzęcie drukarki, kserokopiarki oraz skanera, pozwala na optymalizację kosztów wynikających z codziennych działań.

Korzystanie z tego rodzaju sprzętu, pozwala na sprawne zarządzanie domowymi oraz biurowymi dokumentami, drukowanie zdjęć oraz wykonywanie odbitek potrzebnych materiałów.

Posted in Tusze | Comments (0)