Jak prawidłowo wymienić hp deskjet 2130 tusz?

4 marca, 2019
by tuszman
tanie drukowanie z tuszami hp

Wymiana starego tonera na nowy w drukarce hp deskjet 2130 wcale nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem. Hp deskjet 2130 to tak naprawdę wielofunkcyjne urządzenie 3w1. Użytkownicy do dyspozycji mają nie tylko porządną drukarkę, ale również skaner i kopiarkę. W trybie roboczym drukarka może drukować nawet do 20 stron na minutę, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad tego typu urządzeniem.

Jak poprawnie wymienić hp deskjet 2130 tusz?

Na drukarce znajdują się specjalne wskaźniki migające, które alarmują o konieczności wymiany jednego albo dwóch wkładów alarmowych. Trójkolorowy wskaźnik informuje oczywiście o konieczności wymiany kolorowego atramentu, z kolei czarny wskaźnik informuje, że trzeba wymienić czarny hp deskjet 2130 tusz. Jeżeli drukarka hp deskjet 2130 jest wyłączona, to należy nacisnąć przycisk zasilania. Aby uzyskać dostęp do środka urządzenia, należy opuścić zasobnik wyjściowy, a następnie opuścić pokrywkę, dzięki czemu uzyska się bezpośredni dostęp do wkładów atramentowych. Karetka automatycznie zostanie przesunięta na środek drukarki. Po delikatnym naciśnięciu na wkład atramentowy, będzie można go zwolnić i wyjąć z gniazdka. 

Montaż nowego wkładu atramentowego

Nowy hp deskjet 2130 tusz należy wyjąć z opakowania. Pamiętać należy o tym, że dotykać można jedynie elementów, które wykonane są z czarnego tworzywa. W żadnym wypadku nie można dotykać styków miedzianych albo dusz atramentowych. Nie można także przykleić taśmy zabezpieczającej bezpośrednio do styków. Nowy wkład atramentowy należy schwytać po bokach tak, aby styki były skierowane w stronę drukarki. Czarny wkład atramentowy należy umieścić w prawym gnieździe, a kolorowy w lewym. Nowy wkład należy wkładać pionowo pod niewielkim kątem, delikatnie dociskając go do gniazdka, aż do momentu zatrzaśnięcia. Na końcu należy zamknąć pokrywę.

Posted in Tusze | Comments (0)