Czy warto sprzedawać puste tonery HP?

10 marca, 2021
by tuszman

Drukarki HP cenione są między innymi za sprawność i niskie koszty drukowania. Tak jak w każdej drukarce i w drukarce HP tusz lub toner kiedyś jednak się kończy., Pozostaje pusty pojemnik. Nie można go wyrzucić, bowiem jest odpadem niebezpiecznym, który musi zostać zutylizowany. Można go też sprzedać jednej z firm, zajmujących się skupem pustych tonerów. Czy tonery HP warto sprzedawać? Czy pusty toner HP może być szansą na zysk? 

Sprzedaż pustych tonerów to dobre rozwiązanie

Puste tonery do drukarek HP są bardzo chętnie kupowane przez firmy, które zajmują się skupem takich rzeczy. Cena skupu jest zmienna. Zależy między innymi od tego jaki to toner HP, do jakiej drukarki jest przeznaczony. Dużo taniej kupowane są tonery HP zamienniki. Puste i oryginalne tonery do drukarek HP można sprzedaż nawet w cenie kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych za sztukę.

Nie każda firma jednak dany toner HP kupuje w tak wysokiej cenie. Wiele zależy między innymi od tego, czy ma w swoich magazynach zapas pustych tonerów do danego modelu drukarki HP. Jeśli tak jest, cena skupu spada, a nawet wynosi zero. Tak się dzieje też, gdy drukarki o określonym oznaczeniu, zastępowane są przez nowe. Wtedy tonery HP do drukarki starszego typu skupowane są w niższych cenach, ta sytuacja jednak często się zmienia, gdy na rynku pojawia się zapotrzebowanie na tonery do tego rodzaju drukarki. Tak często bywa, bowiem oryginalne tonery do danej drukarki, po jej wycofaniu ze sprzedaży, również przestają być produkowane.

Warto porównywać ceny skupu w różnych firmach

Ci, którzy posiadają puste tonery HP, nigdy nie powinni sprzedawać ich w pierwszej firmie, z której ofertą się zapoznają. Ceny skupu w różnych firmach są bardzo różne. Pusty toner HP, który w danej firmie kupowany jest za przysłowiową złotówkę, w firmie z innej części Polski może być kupiony za kilkanaście złotych. To naturalne różnice w cenach. Warto tu wspomnieć, że sprzedaż tonerów do firmy z siedzibą w innej części Polski nie jest problemem. Tonery HP można wysłać kurierem na koszt firmy, a pieniądze za sprzedaż otrzymać przelewem na wskazane konto. Warto więc sprzedawać puste tonery HP. Szukając, z pewnością uda się znaleźć firmę, w której będą kupione za bardzo atrakcyjną cenę. 

Posted in Tonery | Comments (0)