Czy warto kupować zamienniki?

21 stycznia, 2017
by tuszman

tonery do drukarekKażdy właściciel drukarki wie o tym, że materiały eksploatacyjne są często droższe od samego urządzenia. Z tego też powodu bardzo często kupuje się nieoryginalne tonery do drukarki, mimo licznych ostrzeżeń ze strony producentów. Producenci bardzo często przestrzegają przed kupowaniem oraz użytkowaniem zamienników materiałów eksploatacyjnych, gdyż podkreślają, że ich jakość jest gorsza a w dodatku występuje niebezpieczeństwo uszkodzenia sprzętu. Czy tak jest w rzeczywistości?

Warto pamiętać o tym, że wszystkie tonery do drukarki są wytwarzane przy konsultacjach z kilkoma światowymi koncernami chemicznymi. Te same koncerny sprzedają zarówno tonery dla czołowych producentów drukarek, jak i dla producentów materiałów alternatywnych. Zazwyczaj jest to wyrób poprzedniej generacji, który pod względem jakości w niewielkim stopniu ustępuje najnowszemu.

Dla wielu osób ciekawostką może być to, że bardzo często producenci materiałów alternatywnych nie produkują ich, ale – w przypadku tonerów – refabrykują bądź regenerują. Z tego też powodu wiele sklepów skupuje zużyte kartidże po tonerach oraz atramentach. Warto pamiętać o tym, że refabrykowane tonery do drukarki są zdecydowanie lepsze od względem technicznym od tonerów regenerowanych. Jeżeli na opakowaniu brakuje informacji czy toner był regenerowany, czy refabrykowany, należy dobrze przyjrzeć się elementom kasety – w refabrykowanym tonerze części mechaniczne będą wyraźnie nowe.

Posted in Tonery | Comments (0)